tel: 22 180 00 41
e-mail:

Jesteś tutaj:

Wiązowski Teatr Muzyczny

WIĄZOWSKI TEATR MUZYCZNY

Sztuka odgrywa ważną rolę w życiu każdego człowieka. Może dopomóc człowiekowi w rozumieniu rzeczywistości oraz budowaniu do niej pozytywnego stosunku: rozbudzić myślenie i emocje, ukazywać obszary piękna, zachęcić do postawy twórczej, wskazać na potrzebę kontaktu z ludźmi, uczyć wartościowania.  Teatr w życiu dziecka, młodzieży jest bardzo ważnym czynnikiem wspomagającym rozwój, podobnie jak zabawa i lektura. Daje on możliwość kształtowania własnego bytu w takim stopniu, na jaki nie pozwala życie realne. Szeroko uaktywnia się fantazja dziecka, a także marzenia i zainteresowania. Zajęcia teatralne poszerzają i kształtują wiedzę ucznia. Teatr jest szkołą życia, uczy przez przeżywanie. Tu porażka nie staje się klęską, lecz doświadczeniem, bo dotyczy tylko odtwarzanej roli aktora, a nie przeżyć własnej osoby wprost.

Młodzi aktorzy wytrwale pracują nad sobą przełamując nieśmiałość i walcząc z tremą podczas publicznych wystąpień.

Udział w zajęciach teatralnych pozwala poznawać siebie, pomaga wyrabiać umiejętność wywoływania emocji i radzenia sobie z nimi, rozwija wiarę w siebie.

Wiązowski Teatr Muzyczny przygotowuje głównie musicale, bajki muzyczne dla dzieci i spektakle z piosenkami. W zależności od aktualnie przygotowywanego repertuaru warsztaty teatralne odbywają się w sekcjach, raz lub dwa razy w tygodniu. Zajęcia obejmują grę aktorską, śpiew i choreografię. Uczestnicy zajęć ćwiczą dykcję, emisję głosu, uczą się ruchu scenicznego.

Celem zajęć jest:

 • rozwijanie wrażliwości emocjonalnej,
 • poznanie i rozwijanie własnych możliwości,
 • rozwijanie koncentracji i wyobraźni,
 • odwołanie się do indywidualności przy jednoczesnym poszanowaniu odrębności innych,
 • wdrażanie do samodzielności,
 • pobudzanie do aktywności twórczej,
 • rozwijanie odpowiedzialności za własne działanie,
 • współdziałanie w grupie,
 • doskonalenie mimiki, ekspresji i plastyki ciała,
 • poznanie podstawowych zagadnień związanych z teatrem,
 • poznanie specyfiki pracy aktora,
 • poznanie procesu twórczego nad spektaklem,
 • kultywowanie tradycji regionalnych,
 • kształtowanie zamiłowanie do literatury,
 • kształtowanie odpowiednich postaw i zachowań wobec napotykanych trudności,
 • rozwijanie aktywnego udziału w życiu kulturalnym społeczeństwa

 

 

Zajęcia prowadzi Artur Niedziółka – animator i reżyser teatrów amatorskich dziecięcych i dla dorosłych. Zawodowo zajmuje się wydawnictwem książek i bajek muzycznych dla dzieci. Współpracuje również z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wiązownie w zakresie zajęć przygotowania zawodowego.

 

 

1. Sekcja dorosła - reż. Artur Niedziółka, choreografia: Natalia Ciąćka a od

października Helena Voss, przygotowanie wokalne: Malwina Borkowicz

 

Spektakl "Straszna Gospoda"

Harmonogram zajęć wkrótce

 

 

2. Sekcja dorosła - reż. Michał Nastula

 

Harmonogram wkrótce

 

3. Sekcja dorosła - reż. Jarosław Balikowski

 

Spektakl "Mayday"

Harmonogram zajęć wkrótce

 

 

4. Sekcja dziecięca - reż. Daria Leleń i Agata Bobrowska

 

Spektakl "Dziadek do orzechów"

Harmonogram wkrótce

 

5. Sekcja Senior - reż. Dorota Czermińska, przygotowanie wokalne: Malwina

Borkowicz

 

Spektakl "W Karzełkowie wielka susza"

Harmonogram zajęć wkrótce

 

Szczegółowych informacji dotyczących funkcjonowania teatru udziela Pan Artur Niedziółka tel.: 501-742-888

************************************************************

Szaleństwo na scenie czyli Wiązowski Teatr Muzyczny w spektaklu „Czego nie widać”

10 całkiem szalonych osób przygotowało pewien spektakl, którego fabuła jest tak pokręcona, że to musiało się skończyć szaleństwem. Aktorzy Wiązowskiego Teatru Muzycznego przedstawili spektakl, w którym, aktorzy objazdowego teatru przedstawiają spektakl, w którym z powodu nieoczekiwanych okoliczności... role aktorskie mieszają się z prawdziwym życiem.

W spektaklu wystąpili:

Michał Nastula – w roli reżysera, który uważa się za Pana Boga…

Bożena Banaszek – w roli Dotty, która zasponsorowała cały spektakl, więc powinno jej zależeć na sukcesie, ale romansowe problemy okazały się silniejsze niż rozsądek, i nie wiadomo czy wyjdzie na scenę… zagrać Panią Clacket, której sensem życia jest serial w telewizji i talerzyk sardynek...

Andrzej  Smoliński – w roli Garrego, który absurdalnie zaborczo kocha Dotty i jednocześnie jako Roger absurdalnie idiotycznie podrywa Vicki…

Daria Leleń – w roli Brook, która dała się poderwać reżyserowi, a jako Vicki dała się poderwać Garremu…

Artur Niedziółka – w roli Fredericka, który nie wie… i nie rozumie… ale wciela się w rolę Philipa - pisarza i bardzo bogatego właściciela domu, dla którego każdy napotkany człowiek to pracownik Urzędu Podatkowego… a niespodzianki uderzają mu... do nosa.

Małgorzata Borkowska-Koczyk – w roli Belindy, która zawsze chce dobrze dla wszystkich, a najbardziej dla Fredericka, która, jako Flavia, jest żoną Philipa i ostatecznie nie wiadomo, czy to Belinda ma pretensje do Fredericka, czy Flavia do Philipa, a może wszystkie trzy do...

Krzysztof Kaczyński – w roli Selsdona, który niezbyt dobrze słyszy i niezbyt dobrze kojarzy, chyba, że na horyzoncie pojawi się alkohol, i jako Złodzieja, który niezbyt dobrze słyszy i niezbyt dobrze kojarzy, chyba, że na horyzoncie pojawi się… Vicki.

Grzegorz Zubik – jako inspicjent, który jednocześnie jest dekoratorem, aktorem-dublerem, pomagierem reżysera, i kimś-tam-coś-tam co akurat jest potrzebne… no chyba, że właśnie zaśnie ze zmęczenia.

Dorota Czermińska – w roli asystentki inspicjenta, która stara się wszystkich zadowolić począwszy od reżysera i skończywszy na… reżyserze.

Edyta Godlewska – w roli suflera, która musi ogarnąć to wszystko co nie dzieje się na scenie, żeby utrzymać tempo spektaklu i poziomu niezrozumienia widowni, na zadowalającym poziomie...

 

Tak więc szalone przedstawienie z całkiem szalonymi aktorami… w Domu Kultury „Nad Świdrem” w Woli Karczewskiej już za nami. Kolejne spektakle we wrześniu w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku – zapraszamy!

 

Premiera sztuki "Czego nie widać" miała miejsce  11 czerwca 2016r.  w Domu Kultury "Nad Świdrem" w Woli Kaczewskiej.

PRZYGODY PIOTRUSIA PANA - PREMIERA - 13 grudnia 2015 r.

 „Gdy gwiazdy złocą nieba plan, z gwiazd sfruwa nocą Piotruś Pan i waszym snom cichutko gra”.

13 grudnia w Domu Kultury nad Świdrem w Woli Karczewskiej odbyła się premiera spektaklu muzycznego „Przygody Piotrusia Pana” przygotowanego przez Wiązowski Teatr Muzyczny, na podstawie bajki muzycznej o tym samym tytule, autorstwa Krystyny Wodnickiej (tekst) i Mieczysława Janicza (muzyka).

Widzowie razem z Wandą, Jankiem i Michałem przenieśli się do bajkowej krainy Piotrusia Pana – Bajlandii, gdzie mogli przeżywać razem z bohaterami bardzo emocjonujące przygody: straszne spotkania z groźnym Kapitanem Hakiem i jego bandą Piratów, wesołe spotkania z fantastycznym Krokodylem postrachem Piratów, ekscytujące pływanie po oceanie razem z uroczymi Syrenami, poruszające spotkanie z Tygrysią Lilią, którą Piotruś uratował od śmierci, a potem wielki bal na cześć Piotrusia przygotowany przez wdzięczny szczep Indian Pikaninów. Tyle przygód, wesołych piosenek znanych dzieciom z bajki muzycznej oraz malowniczych kostiumów sprawiło, że spektakl był barwny, efektowny i bardzo atrakcyjny zarówno dla dzieci jak i towarzyszących im dorosłych.

WYSTĄPILI:

Piotruś Pan – Maciek Krawczyński

Dzwoneczek – Ola Skwarczyńska

Wanda – Ania Darewska

Janek – Jordan Wiśniewski

Michał – Grześ Nastula

Mama – Nina Balikowska

Nana – Hania Seroczyńska

Krokodyl – Janek Szpakowski

Kapitan Hak – Michał Darewski

Piraci/Indianie: Janek Nowodworski, Maciek Redzik, Mikołaj Banaszek, Stefan Olejniczak

Wódz Czarna Pantera – Mikołaj Banaszek

Lilia Tygrysia – Agata Bobrowska

Syreny/Indianki: Nina Balikowska, Hania Seroczyńska, Kasia Smolak, Julia Wróblewska

oraz jako Syreny - tancerki z sekcji Tańca Nowoczesnego RYTM: Natalia Ciąćka, Julia Przywoźna, Dominika Tomaszewska, Helena Voss.

 

Reżyseria spektaklu i układy choreograficzne: Artur Niedziółka.

Układy choreograficzne grupy tanecznej: Natalia Ciąćka.

Scenografia i kostiumy: Małgorzata Borkowska-Koczyk, Dorota Czermińska, Edyta Godlewska, Ania Młot, Wanda Niedziółka.

Obsługa techniczna: Dorota Czermińska i Kuba Darewski.

fot. Małgorzata Sosnowska

p01
p02
p03
p04
p05
p06
p07
p08
p09
p10
p11
p12
p13

 

DZIEŃ DZIECKA 2015

Z okazji Dnia Dziecka Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie przygotował dla dzieci wiele atrakcji: wesołe miasteczko z dmuchaną zjeżdżalnią, karuzelą i domkiem do skakania dla mniejszych dzieci oraz eurobungee dla większych, plenerowe zajęcia z malarstwa, gry i zabawy animacyjne, malowanie buziek, malowanie domków, długi pas marzeń dziecięcych, balonowe cudaki oraz słodycze, napoje, watę cukrową i popcorn. Na zakończenie festynu Wiązowski Teatr Muzyczny przedstawił bajkę „Ali Baba i 40 rozbójników”.

W bajce wystąpili: Bożena Banaszek, Dorota Czermińska, Marek Darewski, Gosia Koczyk, Marzena Kopka, Krzysiek Kaczyński, Maciek Krawczyński, Wiktoria Lech, Artur Niedziółka, Justyna Nowodworska, Janek Nowodworski.

 

DZIEŃ DZIECKA W WOLI DUCKIEJ

30 maja mieszkańcy Woli Duckiej obchodzili uroczyście Dzień Dziecka. Impreza odbywała się przed Klubem Kultury Kaprys. Atrakcjami były: pokazy motorów i przejażdżki motorem (Grupa Turystyczno-Motorowa), występy wokalne i taneczne uzdolnionych mieszkanek wsi oraz grill, ciasta i ciasteczka przyniesione przez mieszkańców. Aktorzy Wiązowskiego Teatru Muzycznego zaprosili dzieci do świata baśni i przeczytali i zaśpiewali dwie bajki muzyczne: Tymoteusz Rymcimci oraz Czerwony Kapturek z serii bajki-grajki.

Wystąpili: Mikołaj Banaszek, Dorota Czermińska, Ania Darewska, Marek Darewski, Marzena Kopka, Maciek Krawczyński, Justyna Nowodworska. 

 

17 maja - Warszawskie Targi Książki - W KARZEŁKOWIE

Wiązowski Teatr Muzyczny wystąpił przez publicznością Warszawskich Targów Książki na Stadionie Narodowym w Warszawie.

W spektaklu wystąpili: Nina Balikowska, Mikołaj Banaszek, Agata Bobrowska, Ania Darewska, Kuba Darewski, Michał Darewski, Ania Iwaszkiewicz, Maciek Krawczyński, Janek Nowodworski, Maciek Redzik, Hania Seroczyńska, Kasia Seroczyńska, Ola Skwarczyńska, Janek Szpakowski, Julia Wróblewska.

Obsługa techniczna - Dorota Czermińska

20150517_140409m
20150517_140415m
20150517_140505m
20150517_140609m
20150517_140653m
20150517_140859m
20150517_141131m
20150517_142043m
20150517_142338m
20150517_142600m
20150517_143637m
20150517_143740m
20150517_143938m
20150517_144541m
20150517_144634m

 

16 maja - Warszawskie Targi Książki - KRÓL BÓL

Wiązowski Teatr Muzyczny wystąpił przez publicznością Warszawskich Targów Książki na Stadionie Narodowym w Warszawie.

W spektaklu wystąpili: Mikołaj Banaszek, Agata Bobrowska, Ania Darewska, Kuba Darewski, Michał Darewski, Ania Iwaszkiewicz, Maciek Krawczyński, Janek Nowodworski, Maciek Redzik, Hania Seroczyńska, Ola Skwarczyńska, Janek Szpakowski, Julia Wróblewska.

Obsługa techniczna - Dorota Czermińska

 

20150516_170256
20150516_170416
20150516_170450
20150516_170741
20150516_172315_LLS
20150516_172736_LLS
20150516_173216_LLS
20150516_173827_LLS
20150516_173917_LLS
20150516_174010_LLS

 

16 maja - Warszawskie Targi Książki - KRÓLEWNA ŚNIEŻKA

Wiązowski Teatr Muzyczny wystąpił przez publicznością Warszawskich Targów Książki na Stadionie Narodowym w Warszawie.

W spektaklu wystąpili: Anna Młot, Wiktoria Lech, Michał Nastula, Małgorzata Borkowska-Koczyk, Renata Falińska, Krzysztof Kaczyński, Artur Niedziółka, Bożena Banaszek, Marzena Kopka, Dorota Czermińska, Marek Darewski, Jarek Balikowski, Andrzej Smoliński, Cezariusz Młot.

Obsługa techniczna: Kuba Darewski i Tomek Koczyk.

 

 

BAJKOWY PORANEK - 12 kwietnia - CZERWONY KAPTUREK

Bajka muzyczna z serii Bajki-Grajki "Czerwony Kapturek" 
tekst: Jan Brzechwa
muzyka: Mieczysław Janicz

"Nie Mruczek, nie Burek, nie jeż, nie ptak - Czerwony Kapturek to ja, zwę się tak.".

Bajkę czytali i śpiewali: Dorota Czermińska (Narrator), Ania Darewska (Czerwony Kapturek), Małgorzata Borkowska-Koczyk (Mama), Anna Młot (Babcia), Marek Darewski (Wilk), Karolina Poszwald-Smolińska (Gil), Andrzej Smoliński (Gajowy). 

Aktorzy, na motywach bajki, poprowadzili także zabawę dla dzieci, gdzie każdy widz - mały, duży i całkiem dorosły mógł wcielić się w rolę: Czerwonego Kapturka, Babci, Wilka lub Gajowego

bajkowy czerwony kapturek 01
bajkowy czerwony kapturek 02
bajkowy czerwony kapturek 04

 

18 marca - Centrum Zdrowia Dziecka - Królewna Śnieżka

To już nasza trzecia wizyta w Centrum Zdrowia Dziecka, z bajką muzyczną. Dzieci, rodzice i personel szpitala bardzo się cieszą z naszych spektakli, a miłe przyjęcie, żywiołowe reakcje publiczności są bardzo doceniane przez aktorów. Scena w CZD w Międzylesiu to fantastyczne miejsce nie tylko ze względu na znakomite warunki techniczne, ale przede wszystkim ze względu na wspaniałą atmosferę jaką stwarzają pracownicy CZD. Bardzo cieszymy się, że możemy tam występować i dzielić się naszą radością i energią z pacjentami tego ośrodka. 

W spektaklu wystąpili: Anna Młot, Wiktoria Lech, Michał Nastula, Małgorzata Borkowska-Koczyk, Renata Falińska, Krzysztof Kaczyński, Artur Niedziółka, Bożena Banaszek, Marzena Kopka, Dorota Czermińska, Marek Darewski, Jarek Balikowski, Leszek Milczarczyk, Cezariusz Młot.

Obsługa techniczna: Kuba Darewski i Tomek Koczyk.

20150318_142003m
20150318_142119m
20150318_142243m
20150318_142611m
20150318_142705m
20150318_142929m
20150318_143122m
20150318_143624m
20150318_143822m
20150318_144025m
20150318_144129m
20150318_144313m
20150318_144527m
20150318_144815m
20150318_145228m
20150318_145325m
20150318_145823m
20150318_145929m
20150318_150104m
20150318_150230m
20150318_150500m
20150318_150738m
20150318_150806m
20150318_150857m
20150318_151026m
20150318_151643m
20150318_151715m
20150318_152104m
20150318_152231m
20150318_152245m

 

15 marca - BAJKOWY PORANEK - ŚWINIOPAS

Bajka muzyczna z serii Bajki-Grajki "Świniopas" 
tekst: Rafał Wejner na podstawie bajki H.Ch. Andersena
muzyka: Radosław Laddy

"Jesteś królewną, więc ty tu rządzisz! 
Tak, ty tu rządzisz! Tak, ty tu rządzisz! 
Dajesz nam pracę, lecz surowo sądzisz, 
Surowo sądzisz nas".

Bajka opowiada historię bardzo kapryśnej Królewny, która zawsze dostawała wszystko co chciała i sama ustalała wszystkie zasady, do czasu...
aż na dworze zjawił się Książę z pięknymi darami, prosić o rękę Królewny.
Królewna oczywiście odmówiła i wykpiła Księcia, a ten postanowił dać jej nauczkę, aby w przyszłości szanowała innych ludzi. Bajka piętnuje wady, ale też uczy, że można zmienić swoje postępowanie. Im szybciej to zrobimy, tym lepiej dla nas i naszych bliskich.

Bajkę czytali i śpiewali: Marek Darewski (Narrator), Wiktoria Lech (Królewna), Kuba Darewski (Książę / Świniopas), Artur Niedziółka (Król), Leszek Milczarczyk (Szambelan), Bożena Banaszek, Agata Bobrowska, Dorota Czermińska, Ania Darewska - jako Damy Dworu.

20150315_123224m
20150315_124854m
20150315_125112m
20150315_131420m

 

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW
- W POWIATOWYM MŁODZIEŻOWYM DOMU KULTURY W OTWOCKU

28 lutego kolejne Krasnale podbijały serca widzów w Otwocku. Tym razem było ich tylko siedem, ale za to w towarzystwie uroczej Królewny, okrutnej Królowej, figlarnego Lustra i bardzo wytwornego Księcia.

Kolejna bajka muzyczna z repertuaru Wiązowskiego Teatru Muzycznego spotkała się z doskonałym przyjęciem przez widzów (widownia pękała w szwach - zajęte miejsca siedzące, dostawki i miejsca stojące).

Zabawa była dla Widzów Małych - dialogi Krasnali, przebieranie się Królowej, i tych zupełnie Dużych - dialogi Królowej i Lustra, piosenka charleston, piosenka Gapcia a szczególnie obudzenie Śnieżki.

W spektaklu wystąpili: Anna Młot, Wiktoria Lech, Michał Nastula, Małgorzata Borkowska-Koczyk, Renata Falińska, Krzysztof Kaczyński, Leszek Milczarczyk, Artur Niedziółka, Bożena Banaszek, Marzena Kopka, Dorota Czermińska, Marek Darewski, Jarek Balikowski, Cezariusz Młot.
Obsługa techniczna: Kuba Darewski i Tomek Koczyk.

fot.: Małgorzata Sosnowska

IMG_2243m
IMG_2251m
IMG_2258m
IMG_2262m
IMG_2276m
IMG_2268m
IMG_2282m
IMG_2289m
IMG_2296m
IMG_2299m
IMG_2300m
IMG_2311m
IMG_2320m
IMG_2328m
IMG_2336m
IMG_2340m
IMG_2347m
IMG_2349m
IMG_2383m
IMG_2376m

 

W KARZEŁKOWIE
- W POWIATOWYM MŁODZIEŻOWYM DOMU KULTURY W OTWOCKU

22 lutego odbył się kolejny spektakl bajki muzycznej "W Karzełkowie" na gościnnej scenie PMDK w Otwocku.

Widownia -  żywiołowo reagowała na zdarzenia na scenie i tylko dobre skupienie aktorów pozwoliło kontynuować spektakl wg scenariusza, bo mała widownia natychmiast rozpracowała problem zagubionej czapeczki.

Spektakl przyniósł dużo radości widzom małym i dużym oraz wielką satysfakcję aktorom docenionym wielkimi brawami, podziękowaniami i gratulacjami od widzów.

Wystąpili: Nina Balikowska, Mikołaj Banaszek, Agata Bobrowska, Ania Darewska, Kuba Darewski, Michał Darewski, Ania Iwaszkiewicz, Maciek Krawczyński, Janek Nowodworski, Maciek Redzik, Hania Seroczyńska, Kasia Seroczyńska, Ola Skwarczyńska, Janek Szpakowski, Julia Wróblewska.
Obsługa techniczna - Dorota Czermińska

fot.: Małgorzata Sosnowska

20150222_003m
20150222_004m
20150222_005m
20150222_006m
20150222_007m
20150222_008m
20150222_009m
20150222_011m
20150222_012m
20150222_013m
20150222_015m
20150222_016m

 

W KARZEŁKOWIE
- W CENTRUM ZDROWIA DZIECKA W MIĘDZYLESIU

21 lutego Krasnale z Wiązowny odwiedziły dzieci przebywające w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie-Międzylesiu. Wiązowski Teatr Muzyczny pokazał bajkę muzyczną "W Karzełkowie". Scena w CZD w Międzylesiu to fantastyczne miejsce nie tylko ze względu na znakomite warunki techniczne, ale przede wszystkim ze wzgędu na wspaniałą atmosferę jaką stwarzają pracownicy CZD. Cieszymy się, że możemy tam występować i dzielić się naszą radością i energią z pacjentami tego Ośrodka.

Wystąpili: Nina Balikowska, Mikołaj Banaszek, Agata Bobrowska, Ania Darewska, Kuba Darewski, Michał Darewski, Ania Iwaszkiewicz, Maciek Krawczyński, Janek Nowodworski, Maciek Redzik, Hania Seroczyńska, Kasia Seroczyńska, Ola Skwarczyńska, Janek Szpakowski, Julia Wróblewska.
Obsługa techniczna - Dorota Czermińska

fot. Adam Wojtas

DSC_1645m
DSC_1696m
DSC_1703m
DSC_1680m
DSC_1683m
DSC_1687m
DSC_1708m
DSC_1719m
DSC_1722m
DSC_1730m
DSC_1736m
DSC_1691m
DSC_1739m
DSC_1743m
DSC_1747m

 

BAJKOWY PORANEK - 15 LUTEGO - "W KARZEŁKOWIE"

Bajka muzyczna z serii Bajki-Grajki "W Karzełkowie" 
tekst: Kazimierz Łojan i Andrzej Sobczak.
muzyka: Zbigniew Górny i Andrzej Mikołajczak

Po wielkim sukcesie premiery, ponownie pokazaliśmy spektakl "W Karzełkowie", przy maksymalnie pełnej widowni.

Z powodu choroby aktorów konieczne były małe zmiany w obsadzie i scenariuszu, z czym aktorzy poradzili sobie rewelacyjnie. Krasnal Michał ze Strażnka awansował na Króla Pyszałka, a Strażnika zagrał Maciek R., który dotąt był tylko dzielnym Zuchem. Duet Zajączków musiał zostać okrojony niestety do jednego Zająca, ale zarówno Zając jak i Krasnal Łapciuś oraz Sowa znakomicie poradzili sobie ze zmianami w tekście.

Aktorzy bawili się świetnie, widownia jeszcze lepiej, no i wygląda na to, że czekają nas jeszcze następne występy.

Wystąpili: Nina Balikowska, Mikołaj Banaszek, Agata Bobrowska, Kuba Darewski, Michał Darewski, Ania Iwaszkiewicz, Maciek Krawczyński, Janek Nowodworski, Maciek Redzik, Hania Seroczyńska, Kasia Seroczyńska, Ola Skwarczyńska, Julia Wróblewska.
Obsługa techniczna - Dorota Czermińska

 

W KARZEŁKOWIE - PREMIERA 10 STYCZNIA 2015 r.

Bajka muzyczna z serii Bajki-Grajki "W Karzełkowie" 
tekst: Kazimierz Łojan i Andrzej Sobczak.
muzyka: Zbigniew Górny i Andrzej Mikołajczak

 

"Tam, gdzie śmieją się poziomki, gdzie pachnące niezabudki, gdzie paprocie, leśne dzwonki - tam mieszkają krasnoludki".

Krasnal Łapciuś zasypia pod krzaczkiem, a po obudzeniu, zauważa, ku wielkiej rozpaczy, że zginęła jego czapeczka. Za rozkazem Króla Pyszałka idzie w las szukać swej czapeczki. Tymczasem czapeczka zmienia swych właścicieli od Lisa złodzieja poczynając, sprytne ale tchórzliwe Zające, zarozumiałych Wiewiórkę i Dzięcioła, a na Sowie Mądrej Głowie kończąc. Łapciuś nie może znaleźć czapeczki, żadne z napotkanych zwierząt mu nie pomaga, dopiero spotkanie zuchowej drużyny odmienia jego los. Zuchy jak to zuchy, chętnie pomagają w poszukiwaniach i odnajdują zagubioną czapkę w dziupli Sowy.

Każdy z bohaterów bajki przedstawia się piosenką. 
 

WYSTĄPILI:

Krasnoludki:
Łapciuś - Kuba Darewski
Król Pyszałek - Janek Szpakowski
Marszałek Dworu - Ola Skwarczyńska
Radca Dworu - Ania Iwaszkiewicz
Paź- Kasia Seroczyńska
Skarbnik - Julia Wróblewska
Mędrzec - Janek Nowodworski
Strażnik 1 - Michał Darewski
Strażnik 2 - Mikołaj Banaszek

Zwierzęta:
Lis - Maciek Krawczyński
Zając Biegajło - Ania Darewska
Zając Skakajło - Hania Seroczyńska
Dzięcioł - Mikołaj Banaszek
Wiewiórka - Agata Bobrowska
Sowa - Nina Balikowska

Zuchy:
Zastępowy - Janek Nowodworski
Wesoły - Maciek Redzik
Kazik - Michał Darewski
Grzdyl - Ania Iwaszkiewicz
Głuchy - Julia Wróblewska

obsługa techniczna: Krzysiek Niedziółka, Dorota Czermińska

scenografia i kostiumy: Małgorzata Borkowska-Koczyk, Dorota Czermińska, Edyta Godlewska, Grażyna Milczarczyk, Ania Młot, Wanda Niedziółka

 

fot. Agnieszka Makówka

DSC_1186
DSC_1191
DSC_1203
DSC_1218
DSC_1223
DSC_1227
DSC_1228
DSC_1252
DSC_1261p
DSC_1263p
DSC_1270
DSC_1276p
DSC_1283
DSC_1293
DSC_1324
DSC_1332
DSC_1358
DSC_1373
DSC_1392
DSC_1401

 

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW 
- 7 GRUDNIA 2014 r. - MIKOŁAJKI W GOK

Z okazji Mikołajek, Wiązowski Teatr Muzyczny przygotował bajkę muzyczną "Królewna Śnieżka i siedmiu Krasnoludków" na motywach znanej dziecięcej bajki. Adaptacja została tak przygotowana aby bawić dzieci, ale też dorosłych, więc każdy widz - duży i mały miał swoją warstwę humoru i zabawnych dialogów.

tekst: Rafał Wejner
muzyka: Radosław Laddy

W spektaklu wystąpili:
Narrator - Anna Młot
Królowa - Karolina Smolińska
Lustro - Michał Nastula
Śnieżka - Małgorzata Borkowska-Koczyk
Ochmistrzyni - Renata Falińska
Łowczy - Krzysztof Kaczyński
Mędrek - Marek Darewski
Gburek - Artur Niedziółka
Apsik - Bożena Banaszek
Śpioszek - Marzena Kopka
Wesołek - Dorota Czermińska
Nieśmiałek - Andrzej Smoliński
Gapcio - Jarek Balikowski
Książę - Cezariusz Młot
Król - Leszek Milczarczyk

obsługa techniczna - Tomek Koczyk

scenografię i kostiumy przygotowały: Dorota Czermińska, Małgorzata Borkowska-Koczyk, Edyta Godlewska, Bożena Banaszek.

 

fot. Janusz Budny, Piotr Kitrasiewicz, Grażyna Milczarczyk

JB3
JB2
JB1
JB4
LM2
JB5
LM4
PK1m
PK2m
PK3m
LM6
LM7
LM8
PK6m
JB7
PK8m
PK11m
LM9
LM10
LM11
PK12m
PK13m
PK14m
LM12
L13
JB9
PK15m
LM14
LM15
tort

 

BAJKOWY PORANEK - 9 LISTOPADA 2014 r.

Bajka muzyczna z serii Bajki-Grajki "Doktor Nieboli" 
tekst: Krystyna Wodnicka na motywach książki Hugh Loftinga pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”.
muzyka: Mieczysław Janicz, Zbigniew Pawelec

"Kurs na przygodę, kurs na przygodę, za burtę wszystkie troski rzuć.
Kurs na przygodę, kurs na przygodę, czas nitkę marzeń snuć".

Doktor Nieboli to bardzo poczciwy doktor, który rozumie mowę zwierząt, przyjaźni się ze zwierzętami, a stałymi mieszkańcami jego domu są: papuga Polly, pies Bryś, świnka Kwi-Kwi, małpka Czi-Czi, kaczka Taś-Taś oraz krokodyl Filip. Doktor otrzymuje list z wezwaniem do Afryki aby leczyć chore małpki. Udaje się w morską podróż, a jego przyjaciele oczywiście mu towarzyszą. Na miejscu czeka go wiele przygód, trochę strasznych jak napaść zbójców lub wizyta chorego lwa, ale także całkiem przyjemnych jak spotkanie ze słoniem Bambino, szympansami i bal w dżungli. Piosenkę zbójów "Czosnek, cebula..."zaśpiewali, razem z aktorami, mali widzowie.

Bajkę czytali i śpiewali: Piotr Kitrasiewicz w roli tytyułowej jako Doktor Nieboli oraz Karolina Smolińska (Papuga Polly), Artur Niedziółka (Pies Bryś), Bożena Banaszek (Świnka Kwi-Kwi), Marzena Kopka (Małpka Czi-Czi), Ania Darewska (Kaczka Taś-Taś), Kuba Darewski (Krokodyl Filip), Dorota Czermińska (Klara, siostra doktora/ Małpka 1), Julka Wróblewska (Jaskółka / Małpka 2), Marek Darewski (Słoń Bambino), Andrzej Smoliński (Herszt zbójców / Lew), Krzysztof Kaczyński (Zbój Comber / Szympans Lolo), Jacek Nowodworski (Delfin / Zbój Klops), Mikołaj Banaszek (Chłopiec / Delfin 2 / Goryl Zyzio / Zbój Bambuła).

 

fot. Małgorzata Kitrasiewicz

nieboli 9m
nieboli 10m
nieboli 11m
nieboli 12m
nieboli 13m
nieboli 14m
nieboli 15m
nieboli 16m

 

BAJKOWY PORANEK - 5 PAŹDZIERNIKA 2014 r.

Bajka muzyczna z serii Bajki-Grajki "O dwóch takich co ukradli księżyc" 
tekst: Krystyna Wodnicka wg Kornela Makuszyńskiego
muzyka: Mieczysław Janicz

"Nie trzeba będzie aż księżyca z nieba kraść, żeby się prawdą najpiękniejksza stała baśń."

Aktorzy przeczytali bajkę muzyczną o dwóch braciach bliźniakach, pochodzących z biednej rodziny, ze wsi Zapiecek, którzy uciekli z domu w poszukiwaniu łatwiejszego i bogatego życia, bez konieczności chodzenia do szkoły i pracy. Chłopcy wędrowali po świecie spotykając na swojej drodze zwierzęta i różnych ludzi, przekonując się, że dobre i mądre życie może być wyłącznie wtedy, kiedy cechuje je ład i chęć do pracy. Każda przygoda dwóch urwisów była urozmaicona piosenką.

Bajkę czytali i śpiewali: Michał i Kuba Darewscy (jako Jacek i Placek), Dorota Czermińska, Ania Darewska, Marek Darewski, Renata Falińska, Krzysiek Kaczyński, Małgorzata Koczyk, Marzena Kopka, Wiktoria Lech, Artur Niedziółka, Hania Seroczyńska, Karolina Smolińska.

DSC_1014
DSC_1016
DSC_1018
DSC_1019
DSC_1030
DSC_1034
DSC_1042
DSC_1052
DSC_1059
DSC_1062

 

BAL DLA SENIORÓW - WOLA KARCZEWSKA -
4 PAŹDZIERNIKA 2014 r.

Nowo powstałe Stowarzyszenie Wiązowskich Seniorów „Bądźmy Razem” przy współpracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Gminnego Ośrodka Kultury zorganizowało bal dla seniorów "Zatańczmy jak za dawnych lat".
W części artystycznej wystąpił m.in. Wiązowski Teatr Muzyczny prezentując piosenki z musicalu „Skrzypek na dachu”, w pięćdziesiątą rocznicę światowej prapremiery na Broadwayu.

Piosenki: "Oj swatko, swateńko", "Gdybym był bogaczem",  "Modlitwa szabasowa", "Słońce wschodzi i zachodzi", "Czy mnie kochasz?", "Iść tam, gdzie wzywa los", "Kwiatku mój" oraz "Anatewka" zaśpiewali: Artur Niedziółka (jako Tewie), Karolina Smolińska (jako Gołda), Marta Kowalska (jako Chawa), Wiktoria Lech (jako Hudel) oraz Bożena Banaszek, Dorota Czermińska, Renata Falińska, Krzysiek Kaczyński, Małgosia Koczyk, Marzena Kopka, Maciek Krawczyński. 


fot. Piotr Kitrasiewicz

 

BAJKOWY PORANEK - PRZEDSZKLOLE W PĘCLINIE I PRZEDSZKOLE W WIĄZOWNIE - 29 WRZEŚNIA 2014 r.

Wiązowski Teatr Muzyczny wystąpił w Wiązowskich przedszkolach: "Pod Stumilowym Lasem" w Pęclinie i "Misia Uszatka" w Wiązownie czytając i śpiewając przedszkolakom bajki muzyczne: "Tymoteusz Rymcimci" oraz "O Tadku Niejadku, babci i dziadku".

Tymoteusz Rymcimci to mały miś, który bardzo pragnie mieć psa. Jego tata nie bardzo lubi psy i bardzo się gniewa na Tymoteusza za przyprowadzenie do domu Psiuńcia. Sytuacja zmienia się, kiedy dom Misiów okrada Lis, a Psiuńcio przynosi Tacie Misiowi wszystkie skradzione rzeczy. Bajkę napisał Jan Witkowski, a muzykę do piosenek skomponował Jerzy Dobrzański.

Tadek Niejadek to chłopiec, który bardzo nie lubi jeść, czym bardzo martwią się jego babcia i dziadek. Pewnego dnia, na spacerze, dziadek kupuje chłopcu piękny balon, a ten unosi go wysoko w górę. Jedynym sposobem ściągnięcia chłopca na ziemię okazuje się zjedzenie śniadania, obiadu i deseru. Tadek po tej przygodzie przestaje być niejadkiem. Tekst bajki napisała Wanda Chotomska, a muzykę do piosenek Mieczysław Janicz.

Bajki przeczytali i zaśpiewali: Dorota Czermińska, Małgorzata Koczyk, Marzena Kopka, Krzysiek Kaczyński, Artur Niedziółka i Karolina Smolińska.

100_7369
100_7373
100_7374
100_7380
100_7381
100_7385
100_7389

 

21 WRZEŚNIA GODZ. 16.00 - "KRÓL BÓL" 
- WYSTĘP PODCZAS FESTIWALU KSIĄŻKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY "CZYTAJMY" W ARKADACH KUBICKIEGO W WARSZAWIE.

W pewnym królestwie zdarzyło się nieszczęście – Króla rozbolał ząb. „A kiedy Króla boli ząb...” to złości się na wszystkich, wtrąca poddanych do więzienia, a nawet wypowiada wojnę. I kiedy właśnie ma dojść do wojny, Królewna zwraca się o pomoc...
No właśnie, żeby zobaczyć jak zakończyła się cała historia trzeba obejrzeć spektakl w wykonaniu młodzieży z Wiązowskiego Teatru Muzycznego. Libretto i teksty piosenek napisała Katarzyna Lengren, a muzykę Stanisław Syrewicz.
 
Na Festiwalu występ Teatru przyciągnął ogromną liczbę widzów małych i dużych, nawet zabrakło miejsc siedzących. Mnóstwo piosenek i humorystycznych dialogów bawiło dzieci i ich opiekunów. Zarówno sama bajka jak i wykonawcy zostali bardzo dobrze przyjęci przez publiczność i nagrodzeni ogromnymi brawami i błyskami fleszy, a mała publiczność mogła zrobić sobie zdjęcia z wybraną postacią - Królem Bólem, Królową, Królewną, królewskim Kotem lub Rycerzem.
 
W spektaklu wystąpili: Krzysiek Niedziółka (jako Król Ból), Wiktoria Lech (jako Królowa), Daria Leleń (jako Królewna), Kuba Darewski (jako Kucharz), Ania Darewska (jako Ochmistrzyni), Maciek Krawczyński (jako Czarnoksiężnik), Michał Darewski (jako Król Teść), Hania Seroczyńska (jako królewski Kot), Janek Zubik (jakoDentysta), Mikołaj Banaszek i Janek Nowodworski (jako Rycerze), Agata Bobrowska, Ania Iwaszkiewicz, Kasia Seroczyńska, Julka Wróblewska (jako Damy).

 

24 CZERWCA GODZ. 14.00 - "KRÓL BÓL" - WYSTĘP W CENTRUM ZDROWIA DZIECKA W MIĘDZYLESIU

Król Ból to niezwykle zabawna bajka napisana przez Katarzynę Lengren, z muzyką Stanisława Syrewicza, o Królu, którego rozbolał ząb. Król nie chce pomocy dentysty, próbuje szukać rady u swoich poddanych, a nawet u Czarnoksiężnika, a brak pomocy powoduje tylko jego coraz większy gniew, aż do kłótni z Królem Teściem i wypowiedzenia wojny. Na szczęście intryga jaką wymyślą Królewna i królewski Kot dobrze zakończy całą historię.
 
W spektaklu wystąpili: Krzysiek Niedziółka (jako Król Ból), Wiktoria Lech (jako Królowa), Marysia Żebrowska (jako Królewna), Kuba Darewski (jako Kucharz), Ania Darewska (jako Ochmistrzyni), Maciek Krawczyński (jako Czarnoksiężnik), Michał Darewski (jako Król Teść), Hania Seroczyńska (jako królewski Kot), Janek Zubik (jako Dentysta), Mikołaj Banaszek i Janek Szpakowski (jako Rycerze), Agata Bobrowska, Ania Iwaszkiewicz, Marta Kowalska, Daria Leleń, Kasia Seroczyńska, Julka Wróblewska (jako Damy).

 

23 CZERWCA GODZ. 19.00 - "MIŁOŚĆ. HISTORIA STWORZENIA"

 

BAJKOWY PORANEK - 8 czerwca 2014 r.

Bajka muzyczna z serii Bajki-Grajki "O Tadku Niejadku, babci i dziadku".
tekst: Wanda Chotomska
muzyka: Mieczysław Janicz

"Więc kto chce żywot strażacki wieść, ten musi szpinak koniecznie jeść!".

Bajkę czytali i śpiewali: Kuba Darewski (jako Tadek) oraz Ania, Michał i Marek Darewscy, Małgorzata Koczyk, Artur Niedziółka, Andrzej Smoliński.

4 CZERWCA 2014 - "MIŁOŚĆ. HISTORIA STWORZENIA".

4 czerwca 2014 r. odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie Wiejskiego Domu Kultury “Nad Świdrem” w Woli Karczewskiej. Z tej okazji odbyły się różne prezentacje i wystawy. Wiązowski Teatr Muzyczny przygotował na tę okazję specjalne przedstawienie - potpourii pod tytułem "Miłość. Historia stworzenia." Dla takiej tematyki zostały wybrane sceny i piosenki z różnych naszych spektakli: "Skrzypek na dachu", "Mistrz i Małgorzata", "Król Ból", "Pamiętniki Adama i Ewy" oraz "Małe zbrodnie małżeńskie", przeplatane wierszami, cytatami i fraszkami znanych poetów i pisarzy, również w tematyce miłości w różnych jej aspektach (osobistych, zawodowych, rodzinnych).

"Miłość. Historia stworzenia."
"Pamiętniki Adama i Ewy" Mark Twain (fragm.) - Ewa Dryll i Marcin Herubin
"Oj, swatko, swateńko..."("Skrzypek na dachu") - Ewa Dryll, Wiktoria Lech, Daria Leleń
"Słońce wschodzi i zachodzi" ("Skrzypek na dachu") - Bożena Banaszek, Agnieszka Chrościcka, Ewa Dryll, Gosia Koczyk, Marzena Kopka, Wiktoria Lech, Daria Leleń, Karolina Smolińska, Marek Darewski, Marcin Herubin, Maciek Krawczyński, Krzysiek Kaczyński, Artur Niedziółka, Andrzej Smoliński, Łukasz Żebrowski,
"Małe zbrodnie małżeńskie" Emmanuel Schmitt (fragm.) - Karolina i Andrzej Smolińscy
piosenka Kucharza ("Król Ból") - Maciek Krawczyński, Artur Niedziółka, Bożena Banaszek, Agnieszka Chrościcka, Gosia Koczyk,
"U Gribojedowa" ("Mistrz i Małgorzata") - Ewa Dryll, Ania Młot, Krzysiek Kaczyński, Andrzej Smoliński, Maciek Krawczyński, Marek Darewski, Łukasz Żebrowski,
"Czy mnie kochasz?" ("Skrzypek na dachu") - Artur Niedziółka i Karolina Smolińska
piosenka Króla Teścia ("Król Ból") - Marek Darewski i Daria Leleń
"Pamiętniki Adama i Ewy" Mark Twain (fragm.) - Ewa Dryll i Marcin Herubin
obsługa techniczna - Dorota Czermińska

24 i 25 MAJA 2014 r. - V WARSZAWSKIE TARGI KSIĄŻKI - STADION NARODOWY

24 i 25 maja, w ramach wydarzeń towarzyszących V Warszawskim Targom Ksiązki, jakie odbyły się na Stadionie Narodowym w Warszawie, Wiązowski Teatr Muzyczny przedstawił cztery bajki muzyczne: "Tymoteusz Rymcimci", "Kopciuszek, "Ali Baba i czterdziestu rozbójników" oraz "Król Ból".

Nasze prezentacje przyciągały mnóstwo publiczności małej i dużej, a w miarę jak za pośrednictwem głośników szły w eter bajkowe piosenki, publiczności przybywało.
Widać, że konwencja czytania i śpiewania bajek sprawdza się zarówno wśród mieszkańców Wiązowny na Bajkowych Porankach, jak i mieszkańców stolicy na imprezach publicznych.

Bajki czytali i śpiewali: Nina i Jarek Balikowscy, Dorota Czermińska, Ania, Kuba, Michał i Marek Darewscy, Renata Falińska, Krzysiek Kaczyński, Piotr Kitrasiewicz, Gosia Koczyk, Marzena Kopka, Maciek Krawczyński, Wiktoria Lech, Daria Leleń, Marta Majek, Leszek Milczarczyk, Ania Młot, Artur Niedziółka, Hania i Kasia Seroczyńskie, Karolina i Andrzej Smolińscy, Żaneta Soszka, Julka Wróblewska.

 

 


 

BAJKOWY PORANEK - 11 MAJA 2014 r.

Bajka muzyczna z serii Bajki-Grajki "Kopciuszek" 
tekst: Jan Brzechwa
muzyka: Mieczysław Janicz

"Niech mi powie woda, czyja to uroda? Czy odbija woda mnie? Czy to jestem ja, czy nie?"

Bajkę czytali i śpiewali: Marta Majek (jako Kopciuszek) oraz Dorota Czermińska, Michał, Kuba i Marek Darewscy, Krzysiek Kaczyński, Małgorzata Koczyk, Wiktoria Lech, Artur Niedziółka, Karolina Smolińska, Żaneta Soszka. 

SDC10070
SDC10071
SDC10072
SDC10073
SDC10081

BAJKOWY PORANEK - 6 KWIETNIA 2014 r.

Bajka muzyczna z serii Bajki-Grajki "Ali Baba i 40 rozbójników" 
tekst: Antoni Marianowicz
muzyka: Ryszard Sielicki

"Gdzieś w skale są sale, tam skarby są w salach i nie wiem co dalej, jak miły mi Allah".

Bajkę czytali i śpiewali: Kuba Darewski (jako Ali Baba) oraz Bożena i Mikołaj Banaszek, Dorota Czermińska, Michał i Marek Darewscy, Renata Falińska, Krzysiek Kaczyński, Małgorzata Koczyk, Maciek Krawczyński, Wiktoria Lech, Artur Niedziółka.

SDC10007
SDC10010
SDC10016
SDC10018
SDC10021
SDC10022
SDC10024
SDC10029
SDC10043

BAJKOWY PORANEK - 9 MARCA 2014 r.

Bajka muzyczna z serii Bajki-Grajki "Tymoteusz Rymcimci" 
tekst: Jan Witkowski
muzyka: Jerzy Dobrzański

"Bo ja wesołą mam naturę, po mym pyszczku chyba znać. Wierszyki lubię pleść z bajdurek, a potem z nich się śmiać".

Bajkę czytali i śpiewali: Karolina Smolińska (jako Tymoteusz), Artur Niedziółka (jako Tata Miś), Żaneta Soszka (jako Psiuńcio), Marzena Kopka (jako Kura), Piotr Kitrasiewicz (jako Lis).

www-tymoteusz 3
www-tymoteusz 4
www-tymoteusz 5
www-tymoteusz 6
www-tymoteusz 7

30 LISTOPADA 2013 r. - PRZEDPREMIEROWY POKAZ MUSICALU "MISTRZ I MAŁGORZATA"

Musical "Mistrz i Małgorzata" wg powieści Michaiła Bułhakowa to kolejne duże widowisko przygotowane przez Wiązowski Teatr Muzyczny.

Musical jest dziełem autorskim, które powstało specjalnie dla Wiązowskiego Teatru. Libretto napisał Rafał Wejner. Muzykę Radosław Laddy. Spektakl wyreżyserował Artur Niedziółka we współpracy z Radosławem Laddy. Przygotowanie wokalne aktorów zapewnili: Malwina Borkowicz i Radosław Laddy. Scenografię, kostiumy i rekwizyty przygotowali: Dorota Czermińska, Joanna Czubak, Małgorzata Koczyk, Tomasz Gołębiowski, Tomasz Wiśniewski. Inspicjentem i organizatorem spektaklu była Dorota Czermińska.

30 listopada Teatr pokazał przedpremierowy spektakl - na razie tylko akt 1 musicalu.
 

W 1 akcie zostały pokazane sceny:

Patriasze Prudy

"... dziś na Patriarszych Prudach tajemniczo ustał ruch, gdy się na nich pojawiło osobników jakichś dwóch. Lecz najbardziej niepokoić musi, musi nas dziś to, że za nimi wpełzło cicho, nieuchwytne jakieś zło!"

- skwer w Moskwie - gdzie absolutnie niespodziewanie i tajemniczo dla widzów pojawił się Woland - sprawca całego późniejszego zamieszania i gdzie tramwaj, na oczach Iwana Bezdomnego, odciął głowę Miszy Berliozowi;

Pałac Piłata w Jeruszalaim

"Róże... Wszędzie czuję róży woń... Ból okrutny miażdży skroń! "

- gdzie Piłat, pod naciskiem Kajfasza, wydał wyrok śmierci na Jeszuę Ha-Nocri;

Restauracja u Gribojedowa

"Za zdrowie Berlioza! Będziemy go zawsze mieli w swej pamięci. .."

- gdzie pisarze Massolitu oblewali łzami i wódką śmierć Berlioza i gdzie Iwan Bezdomny bezskutecznie próbował opowiedzieć wszystkim o sprawcy tej śmierci;


Klinika Doktora Strawińskiego

"Jaka cudowna schizofrenia! Napady furii i omamy. Nie, nie obejdzie się bez leczenia, tonę pigułek mu podamy! "
- szpital psychiatryczny, gdzie zgodnie z zapowiedzią Wolanda trafił Iwan Bezdomny - świadek śmierci Berlioza i gdzie poznał tytułowego Mistrza;

Mieszkanie przy ul. Sadowej 50

"Miną pokolenia, miną tysiąclecia, a ja ciągle będę tak przemierzał świat. Będę kusić, mamić, czasem budzić trwogę, siostrą moją blaga, a strach to mój brat".

- gdzie mieszkał śp. Berlioz oraz dyrektor Teatru Varietes Lichodiejew "wysłany" przez Wolanda do Jałty;

Teatr Varietes

"Bo w czarnej magii POTĘĘĘĘŻNA siła. Moc, która góry przewracać może. Rozpętać burzę, co się nie śniła. Albo wysuszyć dowolne morze! "

- gdzie inni dyrektorzy Rimski i Warionucha zastanawiali się co się stało z Lichodiejewem oraz gdzie odbyło się przedstawienie szatańskiej ekipy (Woland, Behemot, Korowiow, Hella, Asasello) - pokaz czarnej magii ze znakomitymi efektami specjalnymi: znikającymi kartami, wystrzelonymi banknotami, urwaną a gadającą głową Bengalskiego (a nawet ruszającą oczami i ustami), rewią mody dla obywatelek Moskwy oraz demaskacją, która wywołała totalne zamieszanie;

Osobliwe perypetie kolejnych osób

"Coś tu nie gra... coś tu nie gra... Najwyraźniej nie gra coś... Prawda to, czy zwykły wygłup nietypowy... dość? ".

- w których życiu wyjątkowo namieszała szatańska ekipa - Warionuchy zamienionego pocałunkiem Helli w wampira, Rimskiego, który ze strachu przed Warionuchą i Hellą uciekł do Leningradu, Popławskiego - wujka śp. Berlioza, który przyjechał na pogrzeb Berlioza, Fokicza prowadzącego restaurację w Varietes, któremu pieniądze otrzymane od widzów, zamieniły się w zwykłe papierki;

Komisja Nadzoru Widowisk i Rozrywek

"Sławnoje morie, sjaściennyj Bajkał . Sławnyj karabl, amuljowaja boćka".

- gdzie pracownicy zaczarowani przez Korowiowa ciągle śpiewali jedną piosenkę oraz został aresztowany księgowy Varietes Łastoczkin za posiadanie nielegalnej (czytaj: zachodniej) waluty.

Na zakończenie Teatr przedstawił, jako zapowiedź aktu 2, sentymentalną piosenkę Małgorzaty, która tęskni za swoim Mistrzem.

"Losie, o dobry losie spraw by znów razem byli. Przecież siebie wyśnili. Niech znajdą znów swój RAJ".


Widzowie z entuzjazmem przyjęli spektakl. Podobały się piosenki i sceny śpiewane, podobały się efekty specjalne. Dwie godziny spędzone na widowni minęły błyskawicznie. Aktorzy zadziwiali znakomitym przygotowaniem roli jak na amatorów, urzekali swobodą i naturalnością na scenie.

W spektaklu wystąpili:
Jarek Balikowski - Mistrz, Widz w Varites
Bożena Banaszek - Sekretarz Piłata, Pielęgniarka, Pracownik, Widz w Varites
Mikołaj Banaszek - Kelner, Milicjant
Malwina Borkowicz (w zastępstwie) - Małgorzata
Ania Bukowska - Pielęgniarka, Hella
Dorota Czermińska - Żona Siemplejarowa
Kuba Darewski - Milicjant
Marek Darewski - Rimski, Fokicz
Michał Darewski - Lichodiejew, Milicjant
Ewa Dryll - Pielęgniarka, Pomoc Helli w Varietes
Renata Falińska - Deniskina, Widz w Varites
Marcin Herubin - Korowiow
Krzysiek Kaczyński - Marek Szczurza Śmierć, Bieskudnikow, Siemplejarow
Piotr Kitrasiewicz - Kajfasz, Warionucha
Małgorzata Koczyk - Pielęgniarka, Widz w Varites
Marzena Kopka - Motornicza, Widz w Varites
Marta Kowalska - Pielęgniarka, Listonoszka
Maciek Krawczyński - Iwan Bezdomny
Wiktoria Lech - Dziewczyna
Daria Leleń - Pielęgniarka, Kuzynka Sieplejarowa
Marta Majek - Behemot
Agnieszka Makówka - Pielęgniarka
Leszek Milczarczyk - Berlioz, Widz w Varites
Ania Młot - Bosman Żorż, Widz w Varites
Cezariusz Młot - Piłat
Michał Nastula - Woland
Artur Niedziółka - Popławski
Krzysiek Niedziółka - Bengalski
Andrzej Smoliński - Riuchin, Parczewski, Księgowy Łastoczkin
Żaneta Soszka - Pielęgniarka, Kasjerka
Grzegorz Zubik - Żełdybin, Asasello
Łukasz Żebrowski - Jeszua Ha Nocri, Widz w Varites
Obsługę techniczną zapewnili: Kuba Darewski - światła i dźwięk oraz Dorota Czermińska - inspicjent.

fot. Marek Dryll, Małgorzata Kitrasiewicz, Wiktoria Milczarczyk, Matylda Poszwald-Gajewska

scena 1 1
scena 1 3
scena 1 4
scena 2 1
scena 2 3
scena 2 6
scena 3 2
scena 4 1
scena 4 3
scena 4 4
scena 5 1
scena 5 4
scena 5 6
scena 6 1
scena 6 2
scena 7 2
scena 7 5
scena 8
scena 8 1
scena 8 2
scena 8 3
scena 8 4
scena 8 5
scena 8 6
scena 9 1
scena 9 3
scena 10 2
scena 10 3
scena 11 1
scena 12

2012-2013 PASTORAŁKA

"Nużeśmy chrześcijanie, serdecznie się radujmy dnia dzisiejszego..."

„Pastorałka” wg. Leona Schillera pierwszy raz została wystawiona 24 grudnia 1922 roku w Salach Redutowych Teatru Wielkiego w Warszawie. Nasze widowisko słowno-muzyczne zostało przygotowane na 90-lecie premiery tej sztuki.
Pomysłodawcą projektu i reżyserem spektaklu był Arkadiusz Głogowski - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie. Do współpracy zaprosił różne osoby oraz instytucje kultury i oświaty z terenu powiatu otwockiego, aby to przedsięwzięcie było wspólne i pokazało, że można zrobić coś razem. W spektaklu wzięli udział: Wiązowski Teatr Muzyczny, Mienia River Gospel Choir, dzieci i młodzież z sekcji muzycznych GOK w Wiązownie, Szkoła Muzyczna nr 1 z Otwocka, Koło Gospodyń Wiejskich z Glinianki oraz inni mieszkańcy powiatu otwockiego, którzy z entuzjazmem przyjęli tę koncepcję.
Próby trwały tylko 3 miesiące! Wszyscy występujący aktorzy byli amatorami i tak krótki czas przygotowań był naprawdę ogromnym wyzwaniem. Ale się udało! Grupa ponad 80 osób, w tym 17-osobowa orkiestra, zagrała 6 spektakli. Wszystkie bardzo udane i bardzo wdzięcznie przyjęte przez publiczność.

Reżyseria: Arkadiusz Głogowski
Kierownictwo muzyczne: Tomasz Kaznowski
Przygotowanie wokalne: Kinga Głogowska, Malwina Borkowicz
Scenografia i kostiumy: Karolina Poszwald-Smolińska, Ewa i Joanna Czubak, Barbara Makowska, Arkadiusz Głogowski, Artur Niedziółka, Tomasz Gołębiewski
Choreografia: Anna Chwalczuk, Arkadiusz Głogowski
Impresariat, inspicjent: Dorota Czermińska

WYSTĄPILI:
Maryja - Marta Młot
Józef - Artur Niedziółka
Archanioł Gabryjel - Grzegorz Zubik
Archanioł Michał - Jarek Balikowski
Prologus - Arkadiusz Głogowski
Adam- Marcin Herubin
Ewa - Wiktoria Lech
Karczmarka - Anna Młot
Szlachcic - Cezariusz Młot
Chłop - Leszek Milczarczyk
Chłopka - Renata Falińska
Pachoł - Piotr Kitrasiewicz
Król Kacper - Roman Sadowski
Król Melcher - Krzysztof Kaczyński
Król Baltazar - Tomasz Gołębiowski
Djabeł - Michał Nastula
Śmierć - Karolina Poszwald-Smolińska
Wół - Jarek Balikowski
Osioł - Maciej Krawczyński
Pasterz Bartos - Stanisław Niziołek
Pasterze - Jarek Balikowski, Krzysztof Kaczyński, Maciej Krawczyński, Leszek Milczarczyk, Cezariusz Młot, Grzegorz Zubik oraz Natalia Cichecka, Marysia Muszyńska, Emil Voss i Tymon Voss
Anioły - Malwina Borkowicz, Anna Chwalczuk, Dorota Czermińska, Monika Czub, Renata Falińska, Karolina Kopka, Marta Kowalska, Wiktoria Lech, Daria Leleń, Marta Majek, Magda Pożarowszczyk, Żaneta Soszka, Joanna Świtalska oraz Martyna Bąk, Marta Bieńkowska, Marcelina Gwizdała, Otylka Majewska, Hania Preibisz, Julianna Ścibor, Marysia Wróbel.

ORKIESTRA:
I skrzypce - Natalia Korpanty, Mikołaj Pożarowszczyk, Agnieszka Radziwonka, Agata Rodziewicz, Marcelina Stawowy, Iwona Szyperska, Marta Zbysińska
II skrzypce - Agata Bobrowska, Oliwia Gocłowska, Alicja Krypiak, Agnieszka Michalczyk
fortepian - Milena Budzińska, Tomasz Kaznowski
flet - Julia Wojciechowska
wiolonczele - Anna Bukowska, Andrzej Kwieciński, Borys Piszczatrowski.
małe skrzypce - Roksana Bąkowska, Hania Bem, Gabrysia Doman, Jagoda Doman, Maja Dzierżawska, Maja Kozłowska, Kacper Kwiatek, Ida Kunert, Paweł Sarnowski, Kinga Wawro, Nikola Węgrzynowicz, Daria Władzińska.

MIENIA RIVER GOSPEL CHOIR - kierownik muz. - Malwina Borkowicz; soprany - Karolina Poszwald-Smolińska, Barbara Wójcik; alty - Renata Falińska, Matylda Poszwald-Gajewska, Ada Wójcik; tenory - Ewa Czubak, Leszek Milczarczyk.

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH Z GLINIANKI - Irena Nowak, Marianna Grzenda, Alina Łysiak, Helena Papis, Elżbieta Papis, Alina Krogul.


PREMIERA 21 grudnia 2012r. - Kościół św. Wojciecha w Wiązownie.

22 grudnia 2012r. - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Otwocku.

 

fot. Wiktoria Milczarczyk

23 grudnia 2012r. - Kościół św. Wawrzyńca w Gliniance

6 stycznia 2013r. - Katedra św. Michała Archanioła i św. Floriana w Warszawie

6 stycznia 2013r. - Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Otwocku-Ługach

20 stycznia 2013r. – Kościół św. Stanisława biskupa i męczennika w Ostrowie.

fot. Ryszard Szczęsny

„Za kolendę dziękujemy, zdrowia, szczęścia winszujemy na Ten Nowy Rok,
bądźcie Państwo szczęśliwemi oraz błogosławionemi na ten Nowy Rok”

Artykuły o naszych spektaklach można przeczytać tu:

http://www.wiazowna.pl/571-4704b86ebac25-42702.htm
http://www.linia.com.pl/index.php/strona-glowna/regiony/otwock/5837-z-pasja-z-radoscia-z-przytupem
http://gliniankanadswidrem.blogspot.com/2012/12/pastoraka-w-gliniance.html

2011-2012 SKRZYPEK NA DACHU

„...w naszej małej Anatewce każdy jest, takim skrzypkiem na dachu,
co próbuje wydobyć ze swych skrzypiec prosty i miły ton, nie skręcając sobie przy tym karku.”

Musical "Skrzypek na dachu" powstał w 1964r na podstawie zbioru opowiadań Szolem Alejchema "Dzieje Tewji Mleczarza" napisanych w języku jidisz (Ganc Tewje der Milchiker) w latach 1895-1914. W Polsce musical był wystawiony po raz pierwszy 1983r w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Musical nie jest wiernym odtworzeniem powieści, ale wykorzystuje kilka głównych wątków.

Dlaczego wybraliśmy ten musical?

Przede wszystkim urzekły nas piosenki, z których każda jest pełną uczucia i emocji życiową historią. W tych muzycznych opowieściach można odnaleźć siebie, swoje kłopoty, swoje smutki i radości. Także fabuła musicalu bardzo poruszyła nasze emocje. Perypetie głównych bohaterów - ich zmagania z brakiem pieniędzy, z życiowymi problemami, proste rozmowy z Bogiem o kłopotach i radościach życia, dzieci, które dokonując życiowych wyborów nie liczą się ze zdaniem rodziców i wielowiekową tradycją - czyż to wszystko nie brzmi znajomo?

Wyzwanie było ogromne, bowiem większość osób, z nowo powstałego zespołu teatralnego, nigdy nie występowała na scenie, większość z nas nie posiadała żadnego wykształcenia muzycznego ani wokalnego. Za to wszyscy mieliśmy ogromny zapał, wolę nauki i chęć spróbowania czegoś nowego i niezwykłego. Oczywiście mieliśmy też wspaniałych nauczycieli, również pełnych zapału i wiary w nas. Artur Niedziółka uczył nas gry aktorskiej, dykcji, emisji głosu, wyrażania uczuć gestem i głosem oraz choreografii. Malwina Borkowicz uczyła ćwiczenia oddechu, operowania głosem i śpiewu. Skorzystaliśmy z gotowego libretta Josepha Steina i Sheldona Haricka w tłumaczeniu Antoniego Marianowicza, adaptując go wg możliwości naszej obsady, wykonania na tak małej scenie i przy ograniczonych środkach finansowych.

Pierwsze spotkanie Teatru odbyło się 14 listopada 2011r - premiera spektaklu 17 czerwca 2012r. Przez siedem miesięcy spotykaliśmy się raz-dwa razy w tygodniu na próbach, szlifując swoje role. Nasze spotkania wymagały od nas zapewne wielu wyrzeczeń i poświęcenia czasu, którego zawsze jest za mało, ale w zamian dostaliśmy o wiele więcej: nawiązaliśmy nowe relacje, pracowaliśmy w atmosferze wzajemnej sympatii oraz pełnej wręcz kabaretowych sytuacji. Zrobiliśmy coś dla siebie samych rozwijając umiejętności, z których na co dzień zwykle nie korzystamy w pracy i domu - ruch, śpiew, a co najważniejsze uwierzyliśmy w siebie. Nasze rodziny, które może czasem, a może całkiem często, krzywo patrzyły na to "marnowanie czasu", po obejrzeniu premiery zmieniły zdanie.

libretto: Joseph Stein
muzyka: Jerry Bock
teksty piosenek: Sheldon Harnick
tekst polski: Antoni Marianowicz
adaptacja: Dorota Czermińska
opracowanie muzyczne: Bogdan Walasek
reżyseria: Artur Niedziółka 
przygotowanie wokalne: Malwina Borkowicz
scenografia: Dorota Czermińska, Małgorzata Borkowska- Koczyk, Wanda Niedziółka, Karolina Poszwald-Smolińska

Wystąpili:
Tewie mleczarz - Artur Niedziółka
Gołda żona Tewiego - Karolina Poszwald-Smolińska
Cajtla córka Tewiego - Ewa Dryll
Hudel córka Tewiego - Wiktoria Lech
Chawa córka Tewiego - Marta Kowalska
Szprynca córka Tewiego - Konstancja Kołakowska
Bilka córka Tewiego - Małgosia Wygnańska
Raszka córka Tewiego - Marysia Żebrowska
Jenta swatka - Marzena Kopka
Ryfka kwiaciarka - Żaneta Uchmańska-Soszka
Lejzor Wolf rzeźnik - Michał Nastula
Abram księgarz - Grzegorz Zubik
Mordka karczmarz - Tomasz Dąbała
Rabin - Zosia Woźnica
Mendel syn Rabina - Agnieszka Chrościcka
Motel Kamzoil krawiec - Łukasz Żebrowski
Perczyk - Wojtek Sokolik
Babka Cajtla / Szajndla matka Motla - Anna Młot
Fruma-Sara zmarła żona Lejzora / Moszek Żyd - Malwina Borkowicz
Policjant / Berek Żyd - Cezar Młot
Naum żebrak / Cypora praczka - Małgorzata Borkowska-Koczyk
Skrzypek - Marta Wiatr (GOK) / Agnieszka Michalczyk (PMDK)

obsługa techniczna - Dorota Czermińska

 

 

21 maja 2012 r. - PRAPREMIERA - GOK Wiązowna

IMG_3842
Premiera 001
IMG_3847
Premiera 010
IMG_3850
IMG_3851
IMG_3858
IMG_3864
IMG_3868
IMG_3870
IMG_3871
IMG_3872
IMG_3879
IMG_3885
IMG_3886
IMG_3888
IMG_3889
IMG_3891
IMG_3893
IMG_3899
IMG_3900
IMG_3904
IMG_3906
IMG_3913
IMG_3914
IMG_3919
IMG_3924
IMG_3935
Premiera 002
IMG_3943

fot.: Jacek Chrościcki, Agata Woźnica

 

17 czerwca 2012 r. - PREMIERA - GOK Wiązowna
18 i 25 czerwca 2012 r. - GOK Wiązowna

 

DSC09842
DSC_6511
DSC_6537
DSC_6524
DSC09884
DSC_6540
skrzypek 6n
DSC_6529
DSC_6528
skrzypek_modlitwa
DSC09905
DSC_6544
DSC_6545
DSC_6547
DSC_6551
DSC09926
DSC09942
skrzypek 11n
DSC09980
DSC09987
DSC09988
DSC09993
DSC09996
DSC_6561
DSC09992
DSC00002
DSC00004
DSC_6565
DSC_6513
DSC00006

fot.: Sławek Cacko, Ula Gradzi, Matylda Poszwald-Gajewska

 

30 czerwca 2012 r. - PMDK w Otwocku

Ponieważ w PMDK mieliśmy zacznie większą scenę do dyspozycji niz W GOK, specjalnie na ten występ została przygotowana nowa scenografia. Została przygotowana trzyskrzydłowa ruchoma konstrukcja, która stanowiła w zależności od sceny: wnętrze domu Tewiego, dom na zewnątrz, karczmę lub dom Cajtli i Motla. Zostały tu wykorzystane również nowe kurtyny dla scen: Bogacz i Sen. Scenografię przygotowali: Dorota Czermińska, Gosia Koczyk i Artur Niedziółka. Nowa scenografia wymagała większej obsługi i do ekipy technicznej w PMDK dołączyli: Tomek Koczyk, Justyn Kołakowski i Marek Borkowski.

 

skrzypekDSC09452n
skrzypekDSC09454n
skrzypekDSC09455n
skrzypekDSC09456n
skrzypekDSC09458n
skrzypekDSC09460n
skrzypekDSC09462n
skrzypekDSC09463n
skrzypekDSC09465n
skrzypekDSC09467n
skrzypekDSC09468n
skrzypekDSC09469n
skrzypekDSC09470n
skrzypekDSC09472n
skrzypekDSC09475n
skrzypekDSC09477n
skrzypekDSC09479n
skrzypekDSC09480n
skrzypekDSC09481n

 

*********************************************************

Wiązowski Teatr Muzyczny powstał w listopadzie 2011 r. Jego inicjatorką była pani Anna Przeździecka ówczesna dyrektor GOK w Wiązownie. Do współpracy zaprosiła Artura Niedziółkę, który już od 2004r animował i prowadził teatry amatorskie zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci w Otwocku i Wiązownie.

Sponsorzy

28.07.2021
<< >>
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.