Koncert „Światłocienie” Chór Mienia River – 22.06.2022 r.

22 czerwca w Pawilonie Kultury odbył się koncert "Światłocienie". To temat przewodni i tytuł koncertu Chóru Mienia River.

Wykonane utwory pozwoliły słuchaczom na chwilę zanurzenia w przyrodzie. Niesieni dźwiękami w strugach deszczu, na obłoku, w świetle grzejących promieni słonecznych.

Rozgrzewające serce świetlistego poranka, chwile grozy przed burzą, grzmoty a następnie cisza i łagodny powiew wiatru. Czy to możliwe aby muzyką dotykać takie zjawiska przyrodnicze ? Tak!

Przeplatające się blaski i cienie to także elementy naszej codzienności. Celem koncertu było przesłanie o nadziei, wolności, dobru i świetle!

Każdy uczestnik koncertu wyszedł pokrzepiony dobrym słowem od drugiego uczestnika, ponieważ. . . DOBRO WRACA!

Koncert przygotowany przez chórzystów pod przewodnictwem Dyrygent Anny Waligóry Tarnowskiej.

Chór Mienia River działa przy Gminnym Ośrodku Kultury od 2009 roku. Założył go instruktor muzyki Przemysław Kociszewski, po jego śmierci, w 2012 roku, na kilka kolejnych lat przejęła chórzystów Malwina Borkowicz. Od 2017 roku chór prowadziła Anna Waligóra – Tarnowska. Mgr sztuki, mgr logopedii i audiologii, absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie kierunków: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, specjalność: prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych oraz logopedii i audiologii, z wyróżnieniem ukończyła Podyplomowe Studium Emisji Głosu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Od lat związana z chóralistyką młodzieżową i dziecięcą, m.in. chór dziewczęcy Puellae Sancti Pauli w Bochni, chór Ergo Cantemus! II Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie, chór Kantylena III Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie, chór dziecięcy Conquest of Music w Warszawie. Od 2008 roku związana z Ogólnopolskim Programem Rozwoju Chórów Szkolnych Śpiewająca Polska - Projekt Akademia Chóralna - (jako dyrygent, a także prowadząca liczne warsztaty z emisji głosu dla chórów i dyrygentów). Laureatka wielu konkursów chóralnych, wielokrotna uczestniczka seminarium dyrygenckiego przy Polskim Narodowym Chórze Młodzieżowym.

Z Chórem Mienia River kilkukrotnie sięgnęła po wyróżnienia i nagrody m.in. Wyróżnienie w XVI Ogólnopolskim Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja Wolności” 2022, Złote pasmo w IX Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie, kilkukrotnie I miejsca w Festiwalu Pieśni Żołnierskich i Patriotycznych.

Czerwcowy koncert pełen wzruszeń, pięknych utworów, przepełniony pozytywną energią i hasłem „Dobro wraca!” był jednocześnie ostatnim wspólnym projektem naszego wiązowskiego chóru i Dyrygent Anny Waligóry Tarnowskiej.

Pani Anna jak sama powiedziała „od roku przygotowywała chórzystów, aby w jak najlepszej formie móc przekazać grupę pod skrzydła innego muzyka”.

Dziękując za 5 lat wspólnej pracy życzymy Pani Annie wszystkiego dobrego, wielu muzycznych, osobistych i rodzinnych sukcesów!

Koncert_Mienia_River_Światłocienie_22.06 (1)
Koncert_Mienia_River_Światłocienie_22.06 (2)