tel: 22 780 41 79
e-mail:

Jesteś tutaj:

gok / aktualności

31 maja 2018 17:00 - 21:00

Koncert Zespołu TGD - Wieczór Uwielbienia w Gliniance

 

 

UWIELBIENIE W GLINIANCE

Wieczór Uwielbienia w Gliniance już 31 maja br. Parafia pw. św. Wawrzyńca  po raz piąty organizuje to wyjątkowe wydarzenie.

Centralnym punktem Wieczoru Uwielbienia jest adoracja Jezusa Chrystusa, między innymi we Mszy Świętej i uroczystej procesji . Kontynuacją wydarzenia będą kilkudniowe wieczorne rekolekcje, które w tym roku odbędą się pod hasłem „Strefa Mocy”. Rekolekcje poprowadzi Witek Wilk.

Jak co roku, uroczystość uświetnią świeccy ewangelizatorzy głoszący Słowo Boże m. in. Machał PAX Bukowski;  muzycy – w tym roku zespoły TGD oraz BoguSław.

Tradycyjnie już przewidujemy atrakcje dla dzieci – wzruszające wypuszczenie balonów, warsztaty plastyczne tematyką nawiązujące do przedsięwzięcia.  Dzieci wystąpią również na scenie – to będzie moment radosnego, energicznego uwielbienia w rytmach dziecięcych utworów muzycznych.

Wieczór Uwielbienia to czas modlitwy, skupienia, adoracji Jezusa Eucharystycznego, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.  W tym dniu będziemy uwielbiać Pana śpiewem, modlitwą, rozmową, tańcem z flagami, zabawą.

Pomysł Wieczoru Uwielbienia  zrodził się w sercu muzyka, perkusisty z Parafii Glinianka.  Być może nadal byłby tylko pomysłem, gdyby nie spotkanie z Leszkiem Dokowiczem, reżyserem i realizatorem filmów dokumentalnych.  Wieczór Uwielbienia odbył się po raz pierwszy w  2014 roku na błoniach parafialnych w Gliniance. Gospodarzem spotkania był ś.p. Ksiądz Krzysztof Krzesiński. Idea ubogacenia Święta Bożego Ciała Koncertem Uwielbienia przerodziła się w cykliczne wydarzenie o charakterze religijnym.

Pierwsze spotkanie uświetniły zespoły Elohim, Deus Meus z Lidią Pospieszalską i Melodeus poszerzony o miejscowych parafian i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gliniance. Wieczór Uwielbienia w 2014 roku, poprowadził znany dziennikarz radiowy Rafał Porzeziński, który podzielił się z publicznością niezwykłym świadectwem spotkania z Bogiem.  Swoje świadectwa złożyli także Wiceminister Sprawiedliwości Michał Królikowski oraz Emilia i Michał Bieńkowscy. Część modlitewną poprowadził ksiądz Dominik Chmielewski salezjanin i egzorcysta, a ksiądz biskup Marek Solarczyk zaniósł Jezusa Eucharystycznego do publiczności i pobłogosławił zebranych. 

W 2015 roku Wieczór Uwielbienia, odbył się  4 czerwca.  Program uroczystości to m. in. występ zespołu ARKA NOEGO, pokazy szczudlarzy, Pantomima Ewangelizacyjna, wspólne wypuszczanie balonów, świadectwa zaproszonych gości oraz oczywiście pieśni uwielbienia. Kolejny rok to szczególna dedykacja Wieczoru Uwielbienia wszystkim mamom. 

Uroczystość Bożego Ciała w 2016 roku wypadła w Dniu Matki. Serca matek skierowane były w kierunku Matki Bożej Glinieckiej. Podczas warsztatów plastycznych dzieci wykonały serca dla swoich mam, zgromadzeni uczestniczyli w koncercie zespołu Maleo Reggae Rockers. W tym dniu miało miejsce muzyczne uwielbienie z zespołem Kumran. Swoimi świadectwami podzielili się: Patrycja Hurlak oraz Dariusz Kowalski.

W Wieczorze Uwielbienia biorą udział całe rodziny z terenu naszej gminy, powiatu i okolic. Jest to okazja do dobrego spędzenia czasu w przyjaznej atmosferze. W czwartym Koncercie, 15 czerwca 2017 roku, wzięli udział: Zespoły „La Pallotina” oraz „zaNim Uwielbienie”,  Witek Wilk, Marcin Zieliński. Przez koncert uczestników poprowadziła konferansjerka Dominika Figurska. Dzieci śpiewały oraz tańczyły na chwałę Pana, wypuściły ponad 3 tysiące balonów, każdy z indywidualną modlitwą. Grupa osób przygotowała choreografię z użyciem flag. Koncert Uwielbienia to także świadectwa osób, które doświadczyły działania Jezusa, ale przede wszystkim adoracja Jezusa Eucharystycznego.

Koncerty nie odbyłyby się bez zaangażowania wolontariuszy, darczyńców, sponsorów i wszystkich którzy włączają się w organizację tego dzieła.         

 

* ogłoszenie zamieszczono grzecznościowo

Sponsorzy

26.05.2019
<< >>
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.